توصیه استاد به تیم مذاکره کننده هسته ای

جمعه, 22 مرداد 1395
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
حضرت استاد حسن رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با تأکید بر این‌که استکبار جهانی جز منافع خود هیچ چیز را به رسمیت نمی‌شناسد،‌ گفت: آمریکا برای رسیدن به اهداف خود همه چیز را قربانی می‌کند.
وی با اشاره به سیاست‌های خصمانه آمریکا، ابراز کرد: آمریکا هیچ‌گاه برای احقاق حق و بپا داشتن حقیقت حرکت نمی‌کند و تنها منافع و مطامع خود را مد نظر دارد.
استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: اگر ملتی در مسیر خواسته‌های آمریکا قربانی شود و تمام ارزش‌ها شکل دروغین به خود بگیرد برای آنها هیچ اهمیتی ندارد، چون آمریکا تنها به دنبال اهداف خود است.
شاگرد برجسته علامه حسن زاده آملی ماهیت اصلی آمریکا را ظلم و ستم دانست و اظهار کرد: وقتی ماهیت استکبار چنین است، هیچ‌گاه نمی‌توان به آنها اعتماد کرد و به لبخند و رضایت آنها دل بست.
حضرت استاد رمضانی با تأکید بر این‌که نباید گول لبخندهای ظاهری و فریبکارانه آمریکا را خورد، افزود: ما باید در مواضع خود ثابت قدم و راسخ بمانیم و در برابر استکبار بایستیم.
وی با بیان این‌که روش امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب در مواجهه با استکبار جهانی باید مد نظر همه قرار گیرد، ابراز داشت: رهبری بر اساس شناختی که از آمریکا دارند در برابر آنها موضع گیری می‌کنند و این امر باید مورد توجه همه قرار گیرد.
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به سیره و سنت اولیای الهی در مواجهه با دشمنان، خاطرنشان کرد: هیچ گاه امام حسین(ع) با یزید و یزیدیان زمان خود کنار نیامدند و با ثابت قدمی در مسیر حق به لبخند و نارضایتی آنها توجهی نکردند.
استاد برجسته حوزه علمیه قم با تأکید بر این‌که رضایت و خشنودی استکبار جهانی برای ما تعیین کننده نیست، گفت: ما نیز در مسیر اهل بیت(ع) حرکت کرده و در برابر دشمنان ایستادگی می‌کنیم.
استاد رمضانی با بیان این‌که برخی بر اساس جهالت یا خودباختگی حل مشکلات را در سایه مذاکره با آمریکا می‌بینند، اظهار کرد:‌ تیم مذاکره کننده باید هوشیار باشد و از ارزش‌ها عقب نشینی نکند.

وی با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر مذاکره با آمریکا،‌ ابراز کرد:‌ اجازه رهبری تجربه‌ جدیدی است برای کسانی که هنوز آمریکا را به خوبی نشناخته‌اند.

خواندن 3440 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 21 شهریور 1395