عقب‌نشینی در برابر دشمن، مشکلات را زیادتر می‌کند

جمعه, 22 مرداد 1395
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

حضرت آیت الله حسن رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با محکوم کردن قطعنامه پارلمان اتحادیه اروپا علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: اگر ما در برابر زیاده خواهی‌های دشمنان کوتاه بیاییم و عقب نشینی کنیم نه تنها مشکلاتمان حل نمی شود بلکه بر آنها افزوده خواهد شد.

وی با بیان این‌که مشکلات ما با سیاست‌های معتدل حل نمی‌شود، ابراز کرد: قطعنامه اتحادیه اروپا با توجه به سیاست‌های معتدل در نظر گرفته شده از سوی مسؤولان، صادر شد.

شاگرد برجسته علامه حسن زاده آملی با تأکید بر این‌که تجربه نشان داده امید به دشمن و لبخندهای او بر مشکلات ما می‌افزاید، اظهار کرد: این‌که فکر کنیم اگر با دشمن کنار بیاییم و در جهت سیاست‌های آنها گام برداریم به نتیجه مطلوب می رسیم اشتباه است. بلکه این کار نه تنها مشکلی را حل نکرده، سبب جلوتر آمدن دشمن نیز می‌شود.

استاد حوزه علمیه قم، مقاومت، توجه به ارزش‌های دینی و فرهنگ خودی را راه مقابله با توطئه‌های دشمنان دانست و افزود: اگر مسؤولان بر اساس چنین ارزش‌هایی در صحنه‌های مختلف تصمیم گیری کنند و دنبال انجام وظیفه باشند نه به دنبال راضی کردن دیگران، در دنیا و در نزد خداوند محبوب و عزیر خواهیم بود.

آیت الله رمضانی ادامه داد: جمهوری اسلامی در این 35 سال نشان داده که هر گاه روی پای خود ایستاده و بر توان داخلی تکیه کرده به موفقیت رسیده و از تهدیدها فرصتی برای ترقی و تعالی کشور ساخته‌ است.

وی با بیان این‌که دشمنان هیچگاه قابل اعتماد نبوده و نیستند، اظهار کرد: متأسفانه برخی خوشبینی خاصی به دشمنان دارند و نسبت به خودی‌ها بدبین هستند.

شاگرد برجسته علامه حسن زاده آملی با اشاره به آیه «وَلَن تَرْضَى عَنکَ الْیَهُودُ وَلاَ النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ»، ابراز کرد: تنها زمانی که از همه ارزش‌های خود دست برداریم دشمن از ما راضی می‌شود.

انتهای پیام/

خواندن 2303 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 19 شهریور 1395