متاسفانه برخی نسبت به تهاجم فرهنگی دغدغه‌ای ندارند

جمعه, 22 مرداد 1395
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آیت الله حسن رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با تبریک به مناسبت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: امروز جو جامعه ما جو جنگی، جهادی و مبارزه‌ای نیست و در جبهه فرهنگی قرار داریم.

وی با اشاره به قدرت و تأثیرگذاری جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان، گفت: امروز جمهوری اسلامی تهدیدهای نظامی را پشت سر گذاشته و دشمنان با استفاده از تهدیدهای مختلف نظامی به قدرت ما اذعان دارند.

شاگرد برجسته آیت الله علامه حسن زاده آملی با یادآوری رشادت‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس مردم با چنگ و دندان و با هر امکاناتی که در اختیار داشتند دفاع از دین و مملکت را به هر مسأله‌ای ترجیح دادند و با فداکاری‌های خود انقلاب را حفظ و دشمنان را نا امید کردند.

حضرت استاد رمضانی با بیان این‌که دشمنان امروز فرهنگ جامعه را مورد تهاجم قرار داده‌اند، افزود: امروز سنخ حساسیت‌ها و دلواپسی‌ها تغییر کرده است و برخی متوجه این نوع جنگ بوده و دلواپس هستند، همان گونه که در گذشته نیز نسبت به تهاجم فیزیکی دشمن حساس بودند و از جان و مال خود برای دفاع از میهن و ارزش‌ها گذشتند.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: در مقابل نیز کسانی هستند که متأسفانه نسبت به تهاجم فرهنگی هیچ گونه حساسیت و دغدغه‌ای ندارند و با خوشبینی کامل با قضایا برخورد می‌کنند.

ایشان با بیان این‌که عده‌ای پس از انقلاب استحاله شده‌ و از شعارها و مواضع گذشته خود برگشته‌اند، اظهار داشت: سخنان و مواضع این افراد نسبت به گذشته تغییر چشمگیری داشته و عقب گرد کرده و به قهقرا رفته‌اند.

آیت الله رمضانی با تأکید بر این‌که این افراد از آفت‌ها و آسیب‌های تصمیمات سابق و از اشتباهات گذشته خود سخن می‌گویند و طوری وانمود می‌کنند که تصمیمات امروز آنها صحیح است، افزود: فضا تغییر نکرده بلکه این افراد هستند که استحاله شده و به قضایا به گونه دیگری نگاه می‌کنند.

ایشان یکی از درس‌های مهم دفاع مقدس را مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن دانست و گفت: متأسفانه حساسیت‌های گذشته برخی جای خود را به خوشبینی، تساهل و تسامح داده است.

انتها/

خواندن 2131 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 19 شهریور 1395