مراسم رونمایی از کتاب عرفان علامه طباطبایی

جمعه, 22 مرداد 1395
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به مناسبت گرامیداشت شخصیت عرفانی علامه سیدمحمدحسین طباطبایی(ره)» مراسم رونمایی از کتاب «عرفان علامه طباطبایی در بیان استاد حسن رمضانی در دفتر انتشارات سبط النبی قم برگزار شد. 

در این مراسم که جمعی از فضلای حوزه علمیه قم حضور داشتند، آیت‌الله حسن رمضانی از استادان حوزه علمیه قم، درباره علم عرفان اسلامی و شخصیت علامه طباطبایی و پیوند آن دو، سخنرانی کرد.

وی افزود: علامه حسن‌زاده تعبیری که درباره علامه طباطبایی داشتند این بود که ایشان باورشان شده بود که خبری هست و می‌فرمود: وقتی ایشان سخن از ابد به میان می‌آورد و می‌فرمود که آقا هستیم که هستیم، اگر پاک باشیم و ساخته شده تا ابد همین هستیم و اگر خدای ناکرده منحرف بوده باشیم و ناجور خودمان را ساخته باشیم تا ابد چنین بیچار‌‌‌گی گریبان‌گیر ما خواهد بود و ما با آن دست و پنجه نرم خواهیم کرد، صاف اشک می‌ریخت، گریه می‌کرد، از کسی هم ابایی نداشت، خجالت نمی‌کشید،‌ مراعاتی نمی‌کرد. گریه می‌کرد. طوری می‌فرمود «تا ابد» که انسان از درون حالت وحشت و هراس در دلش به وجود می‌آمد که اگر چنین است با این اوضاع و حرکات و اعمالی که داریم وضع ما چگونه خواهد بود.

آیت‌الله رمضانی اظهار داشت: شخصیتی مانند مرحوم شهید مطهری که از دانشمندان برجسته ما هست وقتی نام علامه طباطبایی را ذکر می‌کرد، در ادامه «روحی له الفداء» می‌گفت و این کم حرفی نیست.

استاد حوزه علمیه قم بیان داشت: درباره عرفان علامه طباطبایی جا دارد کارهای بیشتری انجام گیرد تا این شخصیت به خوبی به نسل‌های بعدی معرفی شود.

 

×××××××× صوت کامل بیانات حضرت استاد رمضانی در این مراسم (کلیک کنید)

 

در ادامه تصاویری از مراسم رونمایی کتاب «عرفان علامه طباطبایی» می‌آید:

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

خواندن 3306 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 12 شهریور 1395